Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
0 0.00
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
0 0.00

שתפו!

המלצה: מסעדת התרנגול הכחול (מסעדת שף – שאול בן אדרת) תל – אביב

השף שאול בן אדרת – פשוט גאון!

אני זוכרת שמאז ומתמיד הרשימה אותי העובדה שהשף שאול בן אדרת הוא אוטודידקט. הוא למד את כל מלאכת הבישול בעצמו!!! רק על העובדה הזו מגיעה לו הערכה רבה.  לדעתי הוא סוג של גאון. עקבתי שנים אחרי פועלו על הישגיו המרשימים בתחום הקולינרי. בהקמתה וניהולה של מסעדת קימל כמוסד הכי ותיק שלו ששמר על רמה גבוהה של בישול ואוירה נפלאה שהייתה במקום במשך עשרות של שנים. עוד הרבה לפני שהיו בתל אביב כל כך הרבה מסעדות שף.

לצערי קראתי לפני מספר ימים כי קימל עומדת להסגר. השף שאול בן אדרת הספיק להקים בעשור האחרון מספר מסעדות נוספות. כל אחת היא פנינה בפני עצמה ואפשר לומר שעצם קיומן היא נחמה גדולה. ללא ספק קימל עשתה קברת דרך ונצרבה בתודעתנו. בביקורי במקום אני זוכרת מנה אחת שהייתה אהובה עלי במיוחד – פטה כבד עוף, היא הייתה מגיעה תמיד עם מעין ריבת גזר. הטעם שלה היה כל כך עדין שהנה לאחר שנים רבות אני עוד זוכרת אותו היטב.

תבשיל של דג עם ירקות ברוטב קארי וחלב קוקוס – מדהים!

התרנגול הכחול על שום מה?

לאחרונה ביקרנו במסעדת התרנגול הכחול. היא הזכירה לי טיפה את קימל, על האביזרים המשמשים בה תפאורה שהם אביזרי מטבח של פעם, ושימוש ניכר שעשו בעץ במקום. הייתי מאושרת לגלות כי מנת פטה הכבד מקימל מופיעה גם כאן, רק שבאותו יום היא הייתה חסרה בתפריט.

הזמנו מטעמים אחרים שהיו לא פחות נפלאים. מיד אספר לכם עליהם. בכל מקרה, פניתי לאורית – אשתו של שאול, ובקשתי לפרסם את מתכון פטה הכבדים שהיה בלתי נשכח מבחינתי. לשמחתי הרבה היא הסכימה. תוכלו למצוא את המתכון כאן – לאחר שעשיתי לו התאמת כמויות שיתאימו למשפחה / לאירוח ביתי, כיוון שבמקור הכמויות היו גדולות פי 2!

 

החוויה – כבר מתגעגעים…

עם הגעתנו למסעדה הנעימה בקשתי לברר עם המלצר האדיב שלנו (האמת שהצוות במסעדה ראוי לציון בשירות נפלא וקשוב מאין כמוהו) את פשרו של שם המסעדה. גיליתי שהתרנגול הכחול הופיע בחלומו של שאול, שהחליט שהוא מגשים אותו במציאות ובגדול. בקצרה אספר כי כל המנות שבחרנו מהתפריט היו מצוינות. ניכרים בהם חומרי גלם טריים וטעמים מדויקים ועדינים.

בשר מעלה רך כחמאה ועסיסי על מצע של פירה. זה יאממי!

אהבתי מאוד את מנת הדג ברוטב קארי:  דג קוד לבן בתבשיל חלב קוקוס, צ'ילי, ג'ינג'ר, למון גראס, קארי, כפיר ליים  המוגשת בתוספת אורז לבן שהייתה מעולה. אייל אהב מאוד את מנת האסאדו שורט ריב על העצם המושלמת שהזמין.

יחד הסכמנו כי מרק הקובה סלק וריזוטו הפטריות שאכלנו במנות הראשונות היו נפלאות.

אני חייבת לציין כי המנות נדיבות והתמורה ביחס למחיר הולמת מאוד! יצאנו שבעים ומאוד מרוצים. לקינוח לא היה לנו כבר מקום, נעשה השלמות בפעם הבאה.

 

 

כתובת המסעדה:

התרנגול הכחול – ניסים אלוני 10, תל אביב

 

אתר הבית:

לכניסה לאתר המסעדה – לחץ כאן

 

נגישות:

כמעט מושלם לגמרי! החניון התת קרקעי נגיש, מסומנות בו חניות נכים, אך לא מצאנו אף חניה לרכב נכים גבוה. השירותים השוכנים בתוך הקניון בקרבת המסעדה נגישים לגמרי. שאפו!

בתוך המסעדה עצמה לא איתרנו שולחן נגיש שהמפתח בין רגליו 100 ס"מ וגובהו 70 ס"מ (ללא קושרות או רגל אמצעית). אבל זו סוגיה קטנה שניתן לפותרה בקלות יחסית.

חשוב!!! בכל מתחם G צמרות תל אביב הותקנה  מערכת RightHear להתמצאות והכוונה קולית עבור ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. למידע נוסף אודות המערכת והשימוש בה לחץ כאן

 

 

 

היו חברתיים וספרו לחברים: ביקרתם במסעדה מומלצת ואהבתם?

ניסיתם מתכון והתעלפתם? – שתפו בסטורי ותייגו אותנו [email protected] 

מבטיחה לעוף עליכם!

0
0
המוצרים שלך
עגלת הקניות ריקה.
×
דילוג לתוכן