מייסדת האתר - פירורים של אושר

לימור בן צבי. צלם: מולי נעים

 

לימור בן צבי - מייסדת האתר: אמא ל-3 בנים, נשואה לאייל ועוסקת עמו במתן ייעוץ נגישות לנכים במסגרת "בשביל הנגישות" עסק אותו ייסדנו יחדיו. הגעתי לתחום הנגישות לאחר שניהלתי את תחום הרווחה בארגון גדול במשק במשך שנים. המכנה המשותף של שני תחומי עיסוק אלה (השונים מאוד לכאורה) הוא שיפור איכות החיים של קבוצות אנשים גדולות.

אני חובבת בישול מושבעת הכותבת ויוצרת מתכונים תוך ניסוי וטעיה בתחום, מזה עשרים שנים. בוגרת לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון, לומדת לימודי תרבות במסגרת התואר השני וחוקרת את הקשר בין אוכל לתרבות.

 

מדוע אוכל?

 

אוצרת כ- 200 ספרי בישול מהארץ ומהעולם. נוהגת לקרוא בשעות הפנאי המעטות שלי, מתכונים מספרי המתכונים.

לעיתים נדמה לי שתוך כדי שינה אני חולמת על כל שאוכל ליצור מחדש מכל מה שקראתי... אוהבת מאוד לבשל ולארח אך גם לאכול בחוץ. באתר שלפניכם שידכתי בין כל אהבותי: בישול, כתיבה, סקרנות וגילוי מקומות חדשים ועזרה לאנשים אחרים... כשאני מגלה מקום חדש וטוב, מיד יש בי דחף לספר על כך לאנשים נוספים, בכדי שגם הם יהנו. אני מוצאת כי אוכל מעבר להיותו אנרגיה קיומית, מחבר בין אנשים.

אני רואה את כל בני האדם שווים בזכותם להתערות בחברה ולבלות בכל מקום בו יחפצו.

נגישות לנכים - 


כיוון שאנו עוסקים בנגישות לנכים ומתוך רגישות לצרכים המיוחדים של אוכלוסיות נרחבות, החלטנו כי לכל מקום של אוכל מומלץ, אליו נגיע - נסקור אותו מבחינת נגישות ונשתף במידע הרלוונטי את כולם.

כדי שגם למי שזקוק להתאמות יהיה ברשותו המידע הנכון בזמן הנכון. האתר שהקמתי נגיש ועם הזמן יצטרפו לעמודים המוצגים גם קבצי קול, שיקלו על ההתמצאות עבור מי שאינו יכול לקרוא.

ברכות בחרוזים -

זו אהבתי משכבר הימים... חברי מודעים לעניין ומצפים בדרך כלל ביום הולדתם לברכה אישית בחרוזים, אם אפשר כזו שמעלה חיוך, ומספקת תשומת לב למאות הימים הבאים...

שותפה לאהבתי זו היא חברתי הנפלאה תכירו: נועה שריג. התוודענו אחת לשניה לפני למעלה מ- 20 שנים, במסגרת עבודתנו המשותפת בסלקום (היינו שותפות להקמת החברה ועבדנו יחד מספר שנים). שתינו אוהבות לכתוב בחרוזים ולהשתעשע בהיגדים שמעלים חיוך. אנו משלימות האחת את השניה בכתיבה כמו כפפה ליד.

תוצאות כתיבתנו המשותפת לפניכם. אנחנו משתפות את הברכות באהבה. לכם נותר להנות ולהעניק אותם בתשומת לב רבה לאנשים שיקרים ללבכם!

בעתיד גם הברכות, כמו שאר התכנים באתר יהיו מוקלטים לטובת מי שאינם יכולים לקרוא! הנה לנו עוד סוג של פירורים של אושר...

אתם חפצים בברכה התפורה למידותיכם? נועה היא הכתובת עבורכם!

התכנים מיועדים לכולם -


 ההמלצות מיועדות כמובן לכולם ללא יוצא מן הכלל וכך גם המתכונים והברכות. נשמח אם תשתפו אותנו כאן במידע על מקומות שאתם אוהבים לאכול בהם ותגיבו על ההמלצות והמתכונים המופיעים באתר. כל הניסיון והחוויות שצברתי מוגשים לכם כאן, כי לדעתנו - לשתף זה הכי כיף! תיהנו ותבלו ושיהיה לבריאות! נשמח לקבל את תגובותיכם.

זכרו! כל שיתוף או תגובה מעלה את המודעות לנושא הנגישות בחברה בה אנו חיים ומביאה לידיעת הפרטים הזקוקים למידע בנושא הנגישות במסעדות כי יש אתר המאגד את הנושא עבורם בכדי שיוכלו להיעזר בו.

שלכם,

לימור